Gaziantep Petek Temizliği

Hemen Arayın

0342 360 66 88

Müşteri Hizmetleri

0530 440 54 74

Gsm Hemen Ara

0530 341 12 27

ORJİNAL YEDEK PARÇA

İŞİNİN UZMANI EKİP

100% GARANTİLİ SERVİS

UYGUN ÖDEME SEÇENEKLERİ

Petek temizleme işlemleri, profesyonel firmaların kontrolünde gerçekleşen bir bakım çalışmasından ibarettir. Su tesisat firmaları petek temizliği işlerinizde çok önemli bir rol oynamakta ve sektörün birçok ihtiyacına cevap verebilecek seviyededir. Bu yönden baktığınızda bu işi yapmaya çalışan kombi bakım firmalarından daha çok tesisat firmalarını tercih etmeniz gerekecektir. Kombi bağlantılarından sonra ısıtma sistemini ilgilendiren tesisat boru ve bağlantı elemanlarında uzmanlık gerektiren bölüm tesisat ustalarını ilgilendirir. Isınmada yaşadığınız sorunlar petek temizleme işlemleriyle çözülmediğinde sorunun ana kaynağına inilmesi gerekir. Bilgi birikimi olmayan firmaların bu tarz işlere soyunmaları sektörün büyümesinde olumsuz sonuçlar doğurmaktadır.

Petek ve Tesisat Temizliği Nasıl Yapılır?

Bu soruya cevap vermeden önce petek temizliğinin bir bakım çalışması olduğunu belirtmek isterim. Petek ve tesisat temizliği yapılırken makine ve asit içeriği olmayan kimyasal kullanmak şarttır. Bu makineyi kombi tesisatına bağlarken evin içerisinde en doğru noktanın seçilmesi gerekir. Bağlantının doğru yapılması evin kirlenmesini önleyip, dışarıya atılacak tortu ve kireç parçalarının uzun yol almasını engelleyecektir. Genelde bağlantı için tercih edilen bölgeler kombinin altı ya da banyo içerisinde bulunan havlupan vanalarıdır. Kullanılan makinenin hava ve suyla çalışması en önemli konulardan biridir. Kalorifer borularının hacim olarak küçük olduğu ısıtma tesisatlarında sıkıştırılmış hava ve su radyatörün içerisine girdiği anda geniş bir alanla karşılaşır. Peteğin dibine oturmuş tortuları bir anda havalandırarak sistemden dışarı atmayı sağlayan makineler 2 ile 3 bar arası çalışmaktadır. Çıkış borusundan temiz su gelene kadar petek temizleme işi sonlandırılamaz. Radyatör temizliği yapıldıktan sonra kalorifer tesisatının büyüklüğüne göre bazik özelliğe sahip koruma ve temizleme kimyasalı atılarak sökülen parçalar yerine takılır. Kombinin su seviyesi ayarlanıp peteklerin havası alındıktan sonra sistemi çalıştırabilirsiniz.

Petek Bakımı Ne Zaman Yapılır?

Firmaların reklam politikaları içerisinde petek bakımlarının her yıl yapılması gerektiğini söyleseler de siz aldırış etmeyin. Düzenli olarak petek bakımı yapıldığında her 2 yılda bir yapılması yeterli olacaktır. Evinizde bulunan kalorifer petekleri eskisi kadar performanslı bir şekilde yanmadığında aşağıda yazılı şikayetleri yaşıyorsanız tesisat borularında ve radyatörlerde tıkanma var demektir. Peteklerin az ısınma sebeplerinin %85`i kullanıcıların her yıl kombi bakımı yaptırırken petek ve tesisat temizliği yaptırmadıklarından kaynaklanır. İşte o belirtiler :

  • Peteklerin yarıdan aşağısı ısınmıyor ise
  • Petekler hiç ısıtmadığında yada kombinin derecesini yüksek ayara getirdiğiniz halde
  • Peteklerin altı ısıtmıyorsa En son petek hiç yanmıyorsa
  • Kombi sürekli kirlenmeden dolayı arıza yapıyorsa
  • Kalorifer peteklerinin 2 yıl veya daha uzun süredir hiç temizliği yapılmamış ise
  • Kombi filtresi sürekli tıkanıyorsa


Peki Neden Petek Temizliği Yaptırmalıyım!

Uzmanlar kombi bakımı yapılmasını ısrarla anlatırken tesisatın ne kadar önemli olduğunu söylemiyorlar. Günümüzde kombi bakım çalışması elektrik süpürgesiyle içinin tozunu almaktan ibaret olmuş. Zaten kombi bakımı yaptırdığınızda arıza yapmayacak diye bir kaide yok. Şimdi gelelim neden petek temizliği yaptırmalıyım sorusuna. Biz diğer firmaların abartarak söylediği gibi yakıttan %30 tasarruf edersiniz yalanını söylemeyeceğiz. Basit bir örnekle açıklarsak çay demliklerinde alttaki demliğin dibini kireç bağlarken üstteki ufak demliğin neden kireç tutmadığını biliyor musunuz. Bunun sebebi kireç ısıyla temas den noktada daha fazla oluşmasından kaynaklanır. Kombi tesisatında en fazla kireç oluşan nokta suyun ısındığı eşanjördür. Kombi bakımı esnasında sadece süpürgeyle toz alındığı için maalesef eşanjör temizliği yapılmıyor. Kalorifer tesisatlarında petek temizleme yapılırken firmamızın kullandığı koruyucu kimyasal suyun geçtiği tüm kombi parçalarını ayna gibi tertemiz yapar. Bu işlem kirlilikten kaynaklı kombi parçalarında oluşacak arızaları tamamen yok eder. Bu sayede hiç para vermeden kombi temizliğiniz de yapılmış olur. Suyu peteklere gönderen kombi olduğu için düzgün bir şekilde iletimi sağlandığında aldığınız ısı verimi oldukça artacaktır.

"Petek temizliği sanıldığının aksine %30 yakıt tasarrufu sağlamaz. Sadece peteklerden aldığınız ısı performansı artar."

Gaziantep Petek Temizliği Hizmeti İçin Hemen Arayın

+90 0342 360 66 88

Numaradan Rezervasyon Yapabilir veya ofisimizden kiralama yapabilir veya ofisimize gelerek yerinden kiralama yapabilirsiniz.

0342 360 66 88

HEMEN ARAYIN UYGUN FİYATA TEKNİK SERVİS AYAĞINIZA GELSİN

+90 0342 360 66 88